ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,7932
EURO
5,6125
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 31 °C
Antalya 28 / 39 °C
İstanbul 24 / 31 °C
İzmir 22 / 36 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara Hakkari’ller derneği açıldı!

Geçtiğimiz günlerde kurulan Hakkâri Ankara Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (ANHAK-DER ) resmi açılışın gerçekleştirdi.
05 Temmuz 2017 / 15:23

Ankara’da dernek binasında yapılan açılışa aralarında araların da eski milletvekillerin bulunduğu bürokrat, memur, öğrenci ve birçok Hakkarili vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Hakkârililer Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Özdinç büyük bir hayali gerçekleştirdiklerini söyledi.

Özdinç yıllardır Ankara’da bir bir dernek kurmak istediklerini şartları buna ancak bugün elverdiğini belirterek, “Bugün bizim için çok mutlu bir gün. Ankara’da artık her Hakkârilinin bir evi olmuş oldu.

Burada iyi günde kötü günde hep beraber olacağız. Dayanışma içinde olacağız, çocuklarımızın kültürlerini tanımalarını sağlayacağız. Derneğimizi adres olarak Kızılay Mahallesi GMK Bulvarında Uğur Apartmanı’nın 7. Katında bulunuyor. Şimdilik gündüzlerin 12.00 ile 20.00 arasında açık olacak. Ankara’da olan ya da yolu buraya düşecek tüm hemşerilerimizi çayımızı içmeye bekliyoruz” dedi.

Hakkarili vatandaşlardan Ramazan Taş’da kurulan dernekle büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ederek Hakkari kentinin kadim, insanın da çok misafirperver olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Derneğin geçici yönetim kurulu başkanlığını Mazhar Özdinç, yardımcılığına Sabahattin Keskin, sekreterliğine Zeki Noyan, üyeliğe de şimdilik Av. Mehmet Ertuş seçildi.

Misafirlere Hakkarili İsmail Çiçek ustanın yaptığı çiğ köfte ikram edildi. Hakkarihabertv

ankara-dernegi-1-001.jpg

ankara-dernegi-2.jpg

ankara-dernegi-3.jpg

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR