ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
6,2575
EURO
7,3772
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 12 / 29 °C
Antalya 22 / 33 °C
İstanbul 19 / 26 °C
İzmir 16 / 32 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakanlar, Gençlik Spor Merkezinin Açılışını Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, birtakım incelemelerde bulunmak ve Gençlik ve Spor Merkezinin açılışını gerçekleştirmek üzere Yüksekova'ya geldi.
29 Eylül 2017 / 10:51

Öğle saatlerinde özel uçakla Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na inen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'ı; Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Hakkari Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, AK Parti İl Başkanı Emrullah Gür, Hakkari ve Yüksekova Belediye Başkanvekilleri, Hakkari ve ilçelerinin AK Parti yöneticileri ve kurum amirleri karşıladı.

Bakanlar Soylu ve Bak, daha sonra ilçenin Yeni Mahalle'sinde yapımı tamamlanan Gençlik merkezinin açılışına katıldı.

Düzenlenen açılış törenine çok sayıda öğrenci ve vatandaş katılırken, alkışlar eşliğinde Yüksekova Gençlik ve Spor Merkezi'nin açılışı yapıldı.

Törende konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Yüksekova'da ve gençlerle beraber olmaktan oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Osman Aşkın Bak: Hakkari'de spor kompleksinin açılışını yapacağız

Gençlerin ülke çapında ve uluslararası alanda başarılarını takip ettiklerini ifade eden Aşkın Bak, "Türkiye çapında 280 gençlik merkezi var. Burada spor salonlarımız var, müzik alanlarımız var, kütüphanelerimiz var. Buraya gelen gençlerimiz sporla, kültürle sanatla bilimle tanışıyor. Geleceğe doğru adımlar atıyor. Biz sizlere bu potansiyele karşı üzerimize düşen görevi talep edilen yatırımı gerçekleştirmek içini hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bölgenin gençlerine buraya yakışır kayak merkezi kazandıracağız. Bir ay sonra Hakkari'de spor kompleksinin açılışını yapacağız." dedi.

Doğu ve Güneydoğu'da yüzlerce tesis yaptıklarını söyleyen Aşkın Bak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bakanlığımın ilk günlerinde haber okudum. Hakkari’de Yunus ile Barış iki genç. Bir meyve kasasını kırıyor onu pota yapıyorlar ve duvara bağlıyorlar. Onu gördüm. Spor aşkını gösteriyor. Onlar buradalar. Belki de gelecekte büyük bir basketbolcu olacak. İçindeki spor aşkı çok güzel. Herkese bu konuda görev düşüyor. Biz böyle güçlüyüz. Birilerinin yaktığı salonları biz yeniden yapacağız. Tekrar yakarlarsa bir daha yapacağız. Biz ülkenin büyümesini gelişmesini istiyoruz."

Ardından konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, birçok hizmet akdini yerine getirebilmek için geziler yaptıklarını söyledi.

Soylu, "İnanın her gün Hakkari'ye nasıl geliriz diye fırsat bulup planlama yapalım diye merkezin açılmasını temin edebilmek, sizlerle kucaklaşabilmek için müşahede içinde olduk. İçişleri Bakanı gelir gider ama Gençlik ve Spor Bakanı geldiğinde gençlik merkezi, spor salonları hizmetleriyle gelir. Hakkari ve Yüksekova'ya yakışır kayak merkezleriyle gelir. Görev icabı bir çok hizmet akdini yerine getirebilmek için geziler yapıyoruz. Oradan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanıyla dönerken belki bakanlık olarak yaptığınız en önemli adımlardan biri olarak değerlendirdik. Kıymetli öğretmenimiz adına yeni öğretim yılı onun okulunda açtık. Onlara öğrencilere umutla, sevgiyle, gönlümüzden geçen güzelliklerle ve iyiliklerle seslendik." ifadelerini kullandı.

Soylu: Yüksekova'da güzel günler sizi bekliyor

Yüksekova'nın daha güzel günler göreceğini söyleyen Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İnsanımızı daha sağlam yetiştireceğiz. Okulda iyi eğitim vereceğiz, üniversitelerimizde geleceği hazırlayacağız. Spor tesislerimizde onların zihnini bedeninin umutlarının diri olabilmesi için teker teker yatırımları ortaya koyacağız. Bu sadece bir numune. Bizi ekonomimizi, paramızı çarçur etmek isteyenlere fırsat vermeden yatırımlarımızla yarınlara adım atacağız. Kanalizasyon, sıcak asfalt, su, ilkleri gerçekleştiriyoruz. Burada ve bundan onur duyuyoruz. Size hizmet etmek, sizin hayat standardınızı yükseltmek burayı Dünya ile bütünleştirmek temel hedeflerimizden biri. Hedeflerimiz var. Biraz önce Yüksekova havalimanına indik. Kütüphanelerimizin, okullarımızın, yatırımlarımızın hangi hizmetleri sunduğunu biliyoruz. Yüksekova'da daha güzel günler sizi bekliyor. Daha güzel yatırımlar sizi bekliyor. Daha güzel hizmetler ve daha huzurlu günler, refah içinde günler ve kardeşlik içinde günler sizleri bekliyor."

Bakanlar açılışın ardından yeni açılan spor merkezinde, çocuklarla basketbol oynadı.

Bakanlar daha sonra, Yüksekova Belediye Spor’un hem erkek hem de kız futbol takımlarını ziyaret ederek, oyunculara her türlü desteğin sağlanacağını belirterek, kendilerine başarılar diledi.

Daha sonra AK Parti Yüksekova İlçe binasına geçen Bakanlar, partililerle bir araya geldi.

Burada konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yüksekova'da çocukların rahat edebileceği tesisler olması gerektiğini söyledi.

Yüksekova'da fakültelerin olması ve esnafın para kazanması gerektiğini ifade eden Soylu, "Türkiye’nin istikametinden ayrılmaması gereken bir zamandayız. Yüksekova’da hakikaten demokrasinin ve milli iradenin gereğinin yerine getirmek konusundaki hedefimize ulaşalım. Ben sizin cesaretinizi biliyorum. Huzurun sukutun olduğunu görüyoruz. Birbirimizle birlik ve beraberlik içinde olmalıyız." dedi.

Açıklamaların ardından çarşı merkezini ziyaret eden Bakanlar, vatandaşlarla çay içip sohbet etti.

Bakanlar, ziyaretten sonra ilçeden ayrıldı.

25651

25652

25653

25654

25655

25656

25657

25658

25659

25660

25661

25662

25663

25664

25665

25666

25667

25668

25669

25670

25671

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR