ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,7932
EURO
5,6125
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 31 °C
Antalya 28 / 39 °C
İstanbul 24 / 31 °C
İzmir 22 / 36 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çiçekler Solmadan semineri sona erdi!

Hakkari TOBB Mesleki Eğitim Merkezi tarafından yürütülen “Çiçekler Solmadan” projesi kapsamında göç mağduru ailelere rehberlik, rehabilitasyon ve sosyal hizmet konularında eğitim semineri verildi.
05 Eylül 2017 / 13:24

Hakkari TOBB Mesleki Eğitim Merkezi tarafından yürütülen “Çiçekler Solmadan” projesi kapsamında Göç mağduru ailelere rehberlik,rehabilitasyon ve sosyal hizmet sunmak faaliyeti çerçevesinde  sosyal hizmet uzmanları tarafından gerçekleştirildi.

Daha önceki aylarda gerçekleşen seminerde anne babanın görevleri üzerinde duran sosyal hizmet uzmanı Vedat Yalçın, son olan 6’nci  seminerde tv ve internetin aile bireyleri özellikle çocuklar üzerindeki etkileri hakkında bilgi verdi.

Yalçın,”TV ve internet’in aile bireyleri üzerindeki fiziksel etkileri, sosyal ve duygusal etkileri, bilimsel etkileri, kültürel ve yabancılaşma etkileri, kendi kimliklerinin bağımsız ve özgün bir biçimde oluşmasına etkileri olduğunu örnekleriyle aileleri anlattık” dedi.

Hakkari TOBB Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Karataş’da “Çiçekler Solmadan” projesinin amacından bahsederek, “Bu insanlar biraz da hayata küsmüş kişilerdir.

Yoksullukları, çocuklarının eğitim dışına itilmelerine neden olmuştur. Eğitim faaliyetleri çerçevesinde onların girişimcilik cesaretleri artırılmaya çalışılacak.

Girişimcilik cesareti ve özgüven kazanmaları, hedef kitleyi tekrar ekonomik ve sosyal hayatın bir parçası haline gelecektir. “Çiçekler Solmadan” projesi kapsamında verdiğimiz eğitim düzenlenen 6’nci semire ile sona ermiştir” şeklinde konuştu.

Ailelerden gelen soruların sosyal hizmet uzmanı tarafından cevaplandırılmasıyla yaklaşık bir buçuk saat süren seminer ailelere sunulan ikramlarla sona erdi/hakkarihabertv

cicekler-solmadan-1-001.jpg

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR