ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
6,2384
EURO
6,8405
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara -1 / 11 °C
Antalya 6 / 12 °C
İstanbul 2 / 9 °C
İzmir 3 / 10 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğramacı, Muhtarlarla bir araya geldi

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Doğramacı Muhtarlarla bir araya geldi.
28 Ekim 2019 / 22:02

 

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Doğramacı Selahaddin Eyyübi Kültür merkezinde Köy ve Merkez Muhtarlarıyla, İlçede yapılan çalışmalar ve mevcut sorunların çözümlerini görüşmek üzere bir araya geldi.

Yapılan Toplantıya Kaymakamımız Sayın Doğramacı yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, Belediye Başkan Yardımcısı Servet Canlı ve Fen İşleri Müdürü Erol Zirek katıldı.

İlçede yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Doğramacı, “Öncelikle şehir merkezinde oturduğu halde, adreslerini köylerde gösteren vatandaşlarımız var. İller Bankası ilçe nüfusuna göre para gönderdiği için hal böyle olunca eksik gelirimiz oluyor. Dolayısıyla hizmet konusunda imkanımız azalıyor. Bu konuda muhtarlarımıza çok iş düşüyor ve bu sorumluluğu alarak büyük bir hassasiyetle çalışma yapmaları gerekmektedir.  Şehirde oturan vatandaşların köydeki ikametlerini yeniden şehre aldırmalarını istiyoruz. Bir ikinci husus ise su kullanımı, yani suyun değerini bilmemiz lazım. Eğer abone yapmadan su kullanıyorsak, komşumuzun ve diğer vatandaşların hakkına giriyoruz. Su aboneliğini önemsiyoruz ve herkesin yapmasını istiyoruz. Bu süreçte tespit ettiklerimizle ilgili yaptırımlarımız da olacak. Eğer biz bunlara el birliğiyle sahip çıkmazsak, yarın bir gün şehirde yaşanılamaz bir hal alır. Yani şehrimizde işleri hep birlikte yapacağız. Ondan sonra özellikle Mera alanlarına değinmek istiyorum. Meralarımız bizim nefes aldığımız ciğerlerimiz. Kim ki bizim meralarımıza el atıyorsa bilsin ki haksız bir kazanç elde ediyor. Bu mera meselesini ele almış durumdayız ve meralara giren herkese müdahale edeceğiz. Aksi taktirde bu şehri yeniden inşa edemeyiz. O yüzden hepimiz el ele verip şehrimizin hakkını şehrimize vererek şehrimizi yeniden inşa edeceğiz İnşallah” dedi.

30056

30057

30058

30059

30060

30061

30062

30064

30063

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR