ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
5,9355
EURO
6,5867
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara -6 / 2 °C
Antalya 5 / 13 °C
İstanbul 1 / 4 °C
İzmir 0 / 7 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğramacı, yolları inceledi Esnafı Ziyaret Etti

Yüksekova Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Doğramacı, Asfaltlanan ve Asfaltlanacak olan caddelerde incelemerde bulundu ve Esnafı ziyaret etti.
03 Kasım 2019 / 00:30

Yüksekova Belediyesi'nin ve Hakkari Valiliği'nin girişimleri sonucu Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün destekleri ile başlatılan Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) yol asfaltlama çalışmaları kapsamında İlçenin Milli Egemenlik Caddesi Asfaltlandı. 

Asfalt Dökümünün yapılması için programa alınan Cadde ve Sokaklarda ise zemin hazırlıkları çalışmaları devam ediyor.

Söz konusu çalışmayı Yüksekova Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Osman Doğramacı yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra kar yağışı öncesi yetiştirilmesi planlanan cadde ve sokaklarda incelemelerde bulunan Sayın Doğramacı, Cengiz Topel Caddesi ve bağlı ara sokaklarda bulunan esnafları ziyaret ederek ilçede yapılacak olan çalışmalar hakkında  bilgi alışverişinde bulundu. 

Sık sık gerçekleştirdikleri ziyaretlerden memnun olduklarını belirten Esnaf, ilçede yapılan çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ederek çay ikramında bulundular.

İlçeyi çamurdan kurtarma çabasında olduklarını belirten Yüksekova Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Doğramacı, "Bu gün 2 Kasım 2019 bundan yaklaşık 10 gün önce, başlattığımız çalışmaların bir kısmını tamamladık. Caddellerimiz asfaltla buluşmaya başladı. Hava şartları müsaade ettiği sürece, Allah izin verdiği sürece bu işi tamamlamaya gayret göstereceğiz. Bu günde sıkıntı yollarımızda incelemelerde bulunup tespitler gerçekleştirdik. Bir takım artı yapılacak yerler var ve onları da programa dahil etmeyi düşünüyoruz. Tabii bu çalışmalarımızın yanında Esnafımızı da ziyaret ettik. Fikir alışverişinde bulunabileceğimiz noktaları da kendileriyle görüştük. Gördüğüm kadarıyla Yüksekovalı hemşerilerimiz yapılan çalışmalardan memnun, İnşallah bu şekilde devam edecek. Yüksekovayı Çamurdan kurtarmaya başladık. Her alanda Yüksekovayı güzel bir şehir olarak inşa etmek için yola çıktık. İşte 10 günde geldiğimiz nokta bu, İnşallah bundan sonraki süreçte hem mevsimsel olarak, Hem de vatandaşlarımızın kendi üzerlerine düşen işleri yapmalarıyla bitireceğiz. Daha önce de bir duyuruda bulunmuştuk. Vatandaşlarımızın yeni yapılan Kanalizasyon ve Su Şebekesine bağlantılarını yapmaları gerekiyor ki asfalt atılabilsin. Bu konuda bize yardımcı olmalarını talep ettik sosyal medya üzerinden. El birliğiyle bir Yüksekova İnşa edeceğiz İnşallah. Bundan sonra da biz inanıyoruz. Yüksekova farklı bir şekilde anılacak. Algıdaki Yüksekovayı değiştiriyoruz artık. Yova'dan Yuvaya diyoruz" ifadelerini kullandı.

30103

30104

30109

30105

30106

30107

30108

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR