ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,1031
EURO
4,9999
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 10 / 27 °C
Antalya 16 / 30 °C
İstanbul 14 / 26 °C
İzmir 14 / 29 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erekli, ‘yılın kadını’ seçildi

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında hastanedeki kadınlara gül ve parfüm dağıttılar.
08 Mart 2017 / 15:49

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak, Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürü M. Akif Bildirici ve beraberindeki kurum personeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında devlet hastanesinde çalışan personellerle çeşitli servislerde yatan kadınlara gül, çikolata ve parfüm dağıttı.

Hastane personeli ve çeşitli servislerde yatan kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşan Dr. Toprak, bütün dünya kadınlarının gününü kutladığını belirterek, 15 Temmuz gecesi kadınların sokaklara inerek demokrasiye ve adalete olan inançlarıyla mücadele ettiklerini söyledi.

Toprak, “Bugün ASP İl Müdürlüğü yetkilileriyle hastanede çalışan ve çeşitli servislerde yatan kadınlarımızın gününü kutladık. Kadınlar Günü etkinliğimiz il ve ilçelerimizde gün boyu devam edecek. Bu vesileyle buradan tüm Hakkarili kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” diye konuştu.

 Hastane programının ardından valilik makamında devam eden etkinlikte, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde 4 engelli çocuğuna bakan 7 çocuk annesi Yüksekovalı Naciye Erekli ‘yılın kadını’ seçilerek, Vali Cüneyit Orhan Toprak ve ASP İl Müdürlüğü tarafından 2 adet tam altın takdim edildi.

 Makamında valilik personeli ve çeşitli kurumlarda çalışan kadınları ağırlayan Hakkari Valisi Toprak, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Vali Toprak, “Bilindiği üzere ülkemizde kadınlar bazı zorluklar yaşıyorlar.

Hatta yerine göre şiddete maruz kalıyorlar. Aslında bunlar kültürümüzde ve dinimizde yeri olmayan davranışlar. Bunları hiçbir şekilde tasvip etmemekle birlikte şiddetle kınıyorum. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı alan taramalarında 4 engelli çocuğuna büyük fedakarlık örneği gösteren bakan Naciye Hanımı yılın kadını seçtik.

Naciye Hanım annelik duygusuyla 4 çocuğuna saçını süpürge etmiş. Onları en iyi şekilde yetiştirmiş ve hayatta kalmalarını sağlamış.

Bizde sadece duygularımızın ifadesi olarak sembolik bir ödül vermek istedik ve böyle bir program tertip ettik.

Tüm Türk kadınları adına Naciye Hanıma şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Toprak, daha sonra ‘yılın kadını’ seçilen Naciye Erekli’ye 2 adet tam altın hediye ederek, makamında ağırladığı kurum personellerine de gül dağıttı. İHA

vali-toprakin-esi-funda-toprak-m.jpg

vali-toprak-003.jpg

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR