ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
5,3738
EURO
6,0725
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 3 / 5 °C
Antalya 10 / 17 °C
İstanbul 9 / 11 °C
İzmir 10 / 14 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gençler Kitap Kafe ile Sosyalleşiyor

Yüksekova Belediyesi Avaşin parkında kurulan "Kitap Kafe" de gençler, boş zamanlarını sınavlara hazırlanarak, ders çalışarak, kitap okuyarak ve sosyal aktivitelere katılarak değerlendirme imkânı buluyor.
17 Ekim 2017 / 08:56

Gençlik ve Spor Bakanlığının kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla, başlattığı proje kapsamında kurulan Kitap Kafe'de, ortalama günde 50’den fazla öğrenci yararlanıyor.

Öğrencilere rahat çalışma ortamı sunmak amacıyla dizayn edilen Kitap Kafe, 7 gün 24 saat açık olup, gençlerin yeni arkadaşlıklar edinerek sosyalleşmeleri imkânı sağlıyor.

Kitap Kafe’de okuma alışkanlığının sürekli hale gelmesi amacıyla ödünç kitap alma imkânı sunulurken, çalışma esnasında çay ve kahve ikramı da yapılıyor.

25755

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, ilçedeki gençlerin ve öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve geleceğe yönelik hayallerini gerçekleştirebilmeleri için her türlü desteği verdiklerini söyledi.

"Bizim derdimiz gençler. Gençlerimiz ve çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için uğraşıyoruz." diyen Kaşıkçı, gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak gençlerin iyi bir eğitim alması gerektiğine vurgu yaptı.

Kaşıkçı: "Çocuklarımız orada 7 gün 24 saat kitaplarını okuyor, derslerine çalışabiliyor. Sıcak bir ortamda üniversiteye ve liselere hazırlanacakları ya da kitap okuyabilecekleri güzel bir ortama kavuştular. Biz gençlerimizin ve çocuklarımızın yanındayız. Yeter ki onlar talep etsin ve istesinler. Biz o hizmetleri sunacağız. Şu anda okuyan ya da mezun olanlara 'Ben şurada okuyorum, bana destek' diyene kapımız sonuna kadar açık. Bundan sonra da hem belediye hem de kaymakamlık olarak devletin imkânlarını gençlerimizin eğitimi için sunmaya devam edeceğiz." dedi.

Gençler ise Kitap Kafe’nin kendilerine sunmuş olduğu imkânlardan memnuniyetlerini dile getirerek tüm yetkililere teşekkür ettiler.

25749

25750

25751

25752

25753

25754

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR