ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,6527
EURO
5,4829
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 13 / 27 °C
Antalya 21 / 33 °C
İstanbul 17 / 23 °C
İzmir 17 / 31 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari Dağcıları Van Erek dağına tırmandı!

Hakkari bölgelerinin güvenlik nedeniyle yaylacılığa ve dağcılığa kapalı olması nedeniyle Hakkari dağcıları başka illerde yapılan dağcılık faaliyetlerine katılmak zorunda kaldığı belirtildi.
05 Haziran 2017 / 08:23

Hakkari'deki birçok bölgenin tamamının yasak olması birçok çiftçiyi zor durumda bıraktığı gibi bölgedeki yaylacılığın sonlanması ve hayvan yetiştiriciliğine ise zarar verdiği belirtildi.

Hakkari bölgesini fırsat buldukça tanıtmaya çalışan TDF Hakkari il temsilcisi Naci Ertunç biran evvel bölgemizdeki önemli dağların faaliyetlere açık olmasını umut ediyoruz.

Yurdumuzda dağcılık sporu ve yaylacılık ta Hakkari bölgesi çok önemli bir konumdadır amacımız turizmi canlandırmak ve bölgede iyi dağcılar yetiştirmektir dedi.

Van Erek dağına tırmanan dağcılardan Emin Noyan'da  bölgemizdeki sayısız önemli zirveleri olan devasa büyüklüğünde dağlarımız varken başka illerde yapılan faaliyetlere katılmak zorunda kalmamız ekonomik yönden bizi çok etkilemektedir.Yetkililerden biran evvel dağlarımızın bir kısmını dağcılığa açmalarını istiyoruz şeklinde konuştu. İHA

 

erek-tagi-6-001.jpg
erek-tagi-2.jpg

erek-tagi-1.jpg

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR