ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,6622
EURO
5,4311
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 15 / 28 °C
Antalya 22 / 33 °C
İstanbul 20 / 25 °C
İzmir 18 / 31 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari'deki okullarda güçlendirme çalışması başlatıldı!

Birinci deprem kuşağında bulunan Hakkari’de bazı okullarda tadilat ve güçlendirme çalışmaları başlatıldı.
18 Mayıs 2017 / 13:30

Hakkari’nin Dağgöl Mahallesinde bulunan 24 derslik Şehit Selahattin İlköğretim Okulunda  il milli eğitim müdürlüğü tarafından tadilat ve güçlendirme çalışmaları başlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, her yıl bir okulda tadilat ve güçlendirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

 Müdür Durgun,”Mazlumunuz ülkemizde küçük ölçekli depremler meydana geliyor. Hakkari ilimiz birinci derecede deprem kuşağında yer aldığı için tüm okulları gözden geçirdik.

İnceleme başlattığımız okullarda tadilat ve güçlendirme çalışmaları yapıyoruz.Çocuklarımızın daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri için tüm okulları gözden geçirdik ve bazı okullarda güçlendirme yapma kararı verildi.

Güçlendirme yapacağımız okulların ihalelerini yaparak çalışmaları başlattık. Her yıl eğitim ve öğretimi aksatmayacak bir şekilde bir okulda güçlendirme yapılıyor.

Bu yılda ikili eğitim veren ve 24 derslik ve 48 şubesi bulunan Şehit Selahattin İlköğretim okulunda tadilat ve güçlendirme çalışmalarına başladık.Eylül ayına kadar bu çalışmaları bitirerek eğitim ve öğretime hazır hala getireceğiz inşallah” dedi.

Ayrıca okuldaki güçlendirme çalışmaları nedeniyle öğrencilerin bir kısmının değişik okullara aktarıldığı belirtildi. //hakkarihabertv

guclendirme.jpg

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR