ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,6082
EURO
5,3629
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 16 / 29 °C
Antalya 22 / 31 °C
İstanbul 19 / 25 °C
İzmir 19 / 32 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari'li çocuklar'dan örnek davranış!

Hakkari İl Müftülüğü tarafından “Cami Çocuk Buluşması” programında hutbe okuyan çocuklar ülkelerinde savaş ve açlıkla mücadele eden çocuklar için dua etti.
02 Ağustos 2017 / 13:18

Bulak Mahallesinde bulunan Hacı Said Camisinde düzenlenen programa İl Müftüsü Faruk Gürbüz, değişik camilerde görevli imamlar ve Kur-an öğreticileri ile yüzlerce öğrenci katıldı.

Kur-an’ı kerim tilavetiyle başlayan programda günün anlam ve önemine binaen kısa bir açıklama yapan il müftüsü Faruk Gürbüz, Hz. Muhammed (S.A.V)’in çocukları çok sevdiğini anımsatarak, bu etkinlikte emeği geçen hocalara teşekkür etti.

Gürbüz,” Yaz Kur-an kurslarında görev yapan İmam Hatip ve Kur-an kursu hocalarımız, camilere gelen çocuklara Kur-an öğretmenin yanında aynı zamanda namaz kılmalarını ve özellikle de müezzinlik yapmalarını öğretmelidirler.

Müezzinliği öğrendiklerinde, vakit namazlarının müezzinliklerini yaparak kendilerini geliştirirler ve böylece camiye-cemaate devam etmiş olurlar” diye konuştu.

Çocukların vaaz sunumu, İlahi dinletisi, Hutbe sunumu, Şiir dinletisi, Salavat dinletisi, Sessiz anlatım sunumunun ardından dua okuyan Ahmed-i Hani Kur-an Kursu öğrencilerinden Ahmet Turan, ülkelerinde savaş ve açlık ile mücadele eden çocuklar için dua okuttu.

Program çocuklara verilen ikramlarla son buldu. Haber: Hakkarihabertv

kurani-kerim-ziyafeti-m.jpg

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR