ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,7932
EURO
5,6125
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 31 °C
Antalya 28 / 39 °C
İstanbul 24 / 31 °C
İzmir 22 / 36 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari'nin sosyal ve ekonomik sorunları tartışıldı!

Hakkari’de vatandaş ve ildeki yetkililer bir araya gelerek şehrin gelişimini, gerçekleşen ve ihtiyaç duyulan yatırımları, genel şehir sorunlarını ve talepleri görüşmesi amacıyla İl Koordinasyon toplantısı düzenlendi.
10 Ağustos 2017 / 13:32

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen koordinasyon toplantısına Vali Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, HATSO Başkanı Servet Taş, kamu kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, mahalle muhtarlarının, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

HATSO Başkanı Servet Taş, Hakkari'nin kalkınması için bir araya geldiklerini belirterek, kalkınması içinde devlet büyüklerinin ellerinde geleni yaptıklarını söyledi.

Burada konuşan Vali Cüneyit Orhan Toprak ise, Hakkari’nin gelişimini sağlamak amacıyla 2016 ile 2017 yılları arasında gerçekleşen, devam eden ve önümüzdeki yıllar için planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Vali Toprak ayrıca güvenlik güçlerimiz kendilerine verilen görevleri fazlasıyla yerine getiriyorlar. Vatandaşlarımız da bu konuda gayet duyarlı bir noktaya geldiler. Yani devletlerinin yanında olup kendilerine zarar veren, kalkınmayı engelleyen bu terör hareketine tavırlarını koydular. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Ayrıca, Hakkari’yi bir şantiyeye çeviren Hakkari Belediye Başkanlığının şehirde şimdiye kadar yapılamamış birçok önemli altyapı ve üstyapı hizmetlerine yönelik hazırladığı yatırım programı, tamamlanan ve sürdürülen çalışmaları ile hedefleri hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Toplantı sonunda oluşturulan Moderatör masasına oturan Valimiz Sayın Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz,

İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu İl Genel Sekreteri Osman Kızılban ve HATSO Başkanı Servet Taş katılımcılardan gelen soruları dinleyip yanıtladı. Ayrıca katılımcılardan gelen fikirler ele alınarak kayıt altına alındı. /hakkarihabertv

hatso-toplanti-m.jpg

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR