ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
6,0485
EURO
6,5545
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara -5 / 9 °C
Antalya 8 / 20 °C
İstanbul 2 / 11 °C
İzmir 3 / 15 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halk oyunları yarışması sona erdi

Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları İl Temsilciliği tarafından başlatılan Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışması sona erdi.
01 Mart 2012 / 22:30


 

Kapalı Spor Salonu'nda yapılan geleneksel ve stilize dalında düzenlenen yarışmaya 27 kulüp katıldı. Yöre kültürünün en güzel bir şekilde yansıtıldığı oyunda öğrenciler birinci olmak için ter döktü. Yoğun ilgiden dolayı salonun yetersiz kalması sonucu yer bulamayan birçok kişi yaklaşık 7 saat boyunca ayakta beklemek zorunda kaldı. Yarışmanın uzun sürdüğünü ifade eden bazı öğrenciler ise 7 saat boyunca aç kaldıklarını söylediler. 

5 jüri üyesinin görev yaptığı yarışma sonucunda Geneleksel dalda Miniklerde Ticaret Meslek Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Stilize dalında Hakkari Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü birinci, Yıldızlarda Lütfullah Bilgin İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Gençlerde birinciliği Ticaret Meslek Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü, Büyükler' de ise Hakkari Belediye Gençlik ve Spor Kulübü birinci oldu. Dereceye girin kulüplerin ödülleri, yarışmaya katılan kurum amirleri tarafından verildi./Hakkarihaber

 

ÇOK OKUNANLAR