ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
5,6804
EURO
6,3745
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 24 °C
Antalya 23 / 30 °C
İstanbul 19 / 27 °C
İzmir 19 / 33 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçişleri Bakanı Soylu Yüksekova'daydı

İçişleri Bakanı Soylu Yüksekova'yı Ziyaret Etti.
14 Ağustos 2018 / 15:06

Sabah saatlerinde uçakla Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı'na gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Yüksekova 3. Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile partililer ve kurum amirleri karşıladı. Bakan Soylu ilk olarak helikopterle Kalana Üs Bölgesi'ne geçti.

Burada açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, "Bu talimat açık ve net, terör kaynağında kurutulacak. Buraları, bu üs bölgeleri, her noktayı kendisine ait bir alan olarak gören terör örgütü sizin sayenizde, cesaretiniz sayesinde buralara uzaktan bakabilme kabiliyetine bile sahip değil artık. Ancak kalleşçe pusular ortaya koyabilmekte. Burada bir ölürüz bin diriliriz. Parolamız bellidir. O kadar moralimiz, motivasyonumuz yüksek ki, son bir haftada sadece iç güvenlik operasyonlarında 47 terörist etkisiz hale getirildi. 26 Haziran'dan itibaren arkadaşlarımızla ortaya koyduğumuz hedef çerçevesinde 214 terörist etkisiz hale getirildi. Bir önemli rakam daha 11 Mart'tan bu yana kararlılık harekatında Kuzey Irak'ta toplam 278 terörist etkisiz hale getirildi. Tutulan hatlar, ortaya konulan strateji ve alınan sonuçlar burada devletimizin, milletimizin, geldiğimiz noktanın nasıl olduğunu açık şekilde ortaya koymaktadır" dedi.

Bakan Soylu, Kalana Üs Bölgesi’ni ziyaret ettikten sonra Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü binasının açılışına katıldı. Bakan Soylu, "Kanları yerde kalmadı. Öncelikle tüm güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ederim. Bu masumların kanına giren katillerin gereği, arkadaşlarımızca yerine getirildi. Terörle mücadele büyük bir inanç ve kararlılıkla sürmekte ve sürecektir. Biz terörü ne kadar mağlup edersek, bölgemizdeki kalkınma o kadar hızlı devam edecektir. Çocuklarımız daha güzel okullar, daha güzel meslekler ve daha güzel gelecekte buluşacak. Terörü Türkiye'ye musallat edenler, bugün başka bir terörle ülkeyi sınamaktadırlar. Terör örgütleriyle ve onlara verdikleri vekaletle yürüttükleri bu hain eylem türleri, ekonomik terörizmle bir başka aşamayla devam edecektir. Türkiye bugüne kadar bu vekalet savaşlarıyla yıkılmamıştır, tam tersine güçlenmiş ve büyümüştür" dedi. 

Bakan Soylu, "Geçen gün yeni öğretmen adaylarımız kura çektiler. Kuranın hemen sonrasında televizyon kanalları bir kaç öğretmen adayının sevinç çığlıklarını ortaya koydular. Söyledikleri kulaklarımda. 'Allah'a şükür Hakkari'ye, Şırnak'a çıkmışım.' Bu ne demek biliyor musunuz? Dün Hakkari'ye, Şırnak'a tayini çıktı diye üzülenlerin yerini, bugün buradaki evlatlarımızı, bu milletin birliği, beraberliği, ay yıldızlı bayrağımız, geleceğimiz, umudumuz ve sizin evlatlarınızı sahipsiz çıkarmayacak bir anlayışta buluşturmaktadır" dedi.

Bakan Soylu, "Bugün neyi yapamayacaklarını görmektedirler. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Ülkemizin birliği ve beraberliğinde nasıl tek yumuk olduysak, bu ekonomik terörizme karşı da aynı anlayışı hep birlikte göstermeliyiz. ABD'nin attığı her adım milletimizi kuvvetlendirir. Çünkü eğer bugün etrafımızdaki coğrafyada ateş, huzursuzluk varsa, bu bölgeyi ve etrafımızdaki coğrafyayı geri kalmışlığa mahkum etmek istiyorlarsa bunun müsebbibi bellidir. Buna karşı özellikle terörle ve ülkemizin kalkınmasıyla ilgili verdiğimiz mücadelede Allah bizi adım adım muvaffak kılmaktadır. Birbirimizi anlayarak, hissederek, duyarak demokrasiyle ve milletle beraber bunu sağlayacağız" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de 24 Haziran'da seçim yapıldığını anımsatan Soylu, "HDP Bölgede çakıldı. Onu, ana muhalefet partisi olarak nitelendirdiğimiz parti desteklememiş olsaydı barajın altındaydı. Ama bu da bir tercihtir. Bu tercihi yapan da milletimizle karşı karşıyadır. Hesabını millete verecektir. Hizmetlerimiz büyüyerek devam edecek. Bizi ülkemizi kalkındırmaktan alıkoyamayacaklar. Kardeşliğimizi, ülkemizi büyütmekten alamayacaklar. Hedeflerimizden alamayacaklar. Bizi; dünyanın, mazlumların ümidi olmaktan alıkoyamayacaklar. Teröre 5 bin tır, ardından 200-300 tırlık destek vermek neyse, Türkiye üzerindeki döviz operasyonları da aynıdır. Milletimiz bunları açık şekilde anlamakta ve sağduyusuyla bu meseleleri takip etmektedir" diye konuştu. 

Bakan Soylu, yaptığı konuşmanın ardından beraberindeki polislerle binanın açılış kurdelesini kesti. Daha sonra bina içerisindeki birimleri tek tek inceleyen Soylu, Yüksekova 3. Tümen Komutanlığını da ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.

27929

27930

27931

27932

27933

27934

27935

27936

27937

27938

27939

27940

27941

27942

27943

27944

27945

27946

 

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR