ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,8616
EURO
5,6909
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 27 °C
Antalya 21 / 35 °C
İstanbul 17 / 22 °C
İzmir 16 / 32 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İl Genel Meclis üyeleri Şemdinli'de

Hakkari İl Genel Meclis üyeleri, çeşitli temaslarda ve denetimlerde bulunmak amacıyla Şemdinli'yi ziyaret etti.
07 Ekim 2013 / 17:44

HAKKARİ - Hakkari İl Genel Meclis üyelerinden oluşan heyet, Şemdinli'de temaslarda bulundu. İlk olarak Şemdinli Belediyesi'ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Sedat Töre ile görüşen heyet daha sonra ilçedeki bazı okulların kantinlerini denetleyip okul müdürleri ile görüştü.

Heyette yer alan Hakkari İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Korkmaz, İl Genel Meclis üyeleri Özçelik Yıldız, İsa Bor, Ferheng Yazgan, Cadır Beşer ve Sıddık Tekin, ilk olarak Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda okul müdürü Reşat Demirtaş ile görüşerek, okulun sorun ve eksikliklerinin yanı sıra Kürtçe eğitim hakkında da bilgi aldı. Ziyaretin amacına ilişkin konuşan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Korkmaz, "Belirttiğimiz program dahilinde, bütçe çalışmaları öncesi merkez ve ilçeler dahil köylerimizi dolaşarak buradaki sorun ve sıkıntıların tespitinde bulunarak, önümüzdeki dönemde yapılacak program ve çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Buradaki çalışmalarımızın dahilinde köy ve köy muhtarları ziyaret edeceğiz" dedi. 


Heyet daha sonra cezaevinde bir süredir tutuklu olan ve bir hafta önce şartlı tahliye edilen İl Genel Meclis üyesi Mirpenç Uysal'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından heyet ilçe kaymakamını ziyaret etti. DİHA

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR