ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
5,3450
EURO
6,0975
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara -6 / 2 °C
Antalya 4 / 16 °C
İstanbul 4 / 9 °C
İzmir 1 / 12 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaşıkçı, Büyükçiftlik Belde Okulunu ziyaret etti

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı Büyükçiftlik belde okulunu ziyaret ederek çocuklara hediyeler dağıttı.
08 Şubat 2018 / 15:18

Büyükçiftlik okulunu ziyaret eden Kaymakam Kaşıkçı'ya Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Büyükçiftlik Belediye Başkanı Rüştü Zeydan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü İlhan Yılmaz Ve Şube Müdürleri eşlik etti.

Köy sakinleri tarafından okulun önünde karşılanan Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı ve beraberindekiler okulun öğretmenler odasında okul idarecileri ile bir araya geldikten sonra sınıfları gezerek öğrencilere ayakkabı ve eşofman takımı hediye etti.

Öğretmen ve Öğrencilerin hal ve hatırlarını sormak üzere okulları sık sık gezdiğini belirten Kaymakam Kaşıkçı, “Bizim amacımız, işimiz ve sevdamız hem Yüksekova Kaymakamı olarak hem de bir veli olarak kendi çocuklarımıza en iyi hizmeti sunmak ve üstümüze düşen görevi layıkıyla yapmak. Amacımız görev aldığımız ve çalıştığımız bütün yerlerdeki eğitim alan çocuklarımızla da aynı şekilde ilgilenmek imkan sunmak. Çocuklarımızın eğitimlerini daha iyi alma noktasında gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda da fırsat buldukça okullarımıza ziyaretlerde bulunuyoruz. Gençlerimizin hal hatırlarını soruyor ve onlar için yapabileceğimiz ne varsa, Öğretmen arkadaşlarımız okul idarecilerimizle paylaşıyor ve gerekenleri yapıyoruz. Bu kapsamda da bu gün Büyükçiftlik Beldemizi de ziyaret etmek istedik. Hem ilk ve Ortaokul hem de lisede okuyan çocuklarımızın hal ve hatırlarını sormak ve çeşitli hediyelerle motive etmek için okulumuzu ziyaret ettik. Eğitim, önceliğimiz olduğu için bu tür çalışmalarımız kesinlikle devam edecektir. Biz öğretmen arkadaşlarımızın dertlerini, sıkıntılarını dinlemek, varsa kendi önerilerini almak ve aynı zamanda birlikte muhabbet etmek amacıyla buradayız” dedi.

Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Kaşıkçı, “Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Bu gün sahip olduğumuz her şeyi yarın sizlere teslim edeceğiz. Ailemizin, İlçemizin ve Ülkemizin sahip olduğu her şeye yarın sizler sahip çıkacaksınız. Bu ülkenin aydınlık olmasını istiyorsanız, çalışmak zorundasınız. Ne kadar iyi eğitim alırsanız, bu ülkenin yarınları daha güzel daha iyi ve daha aydınlık olacaktır. Bu sıraların kıymetini bilin, imkânlar kısıtlıyken hepimiz bu sıralardan geçtik bu sıralarda büyüdük. Şimdi hepimiz bu ülkenin farklı yerlerinde ve bölgelerinde farklı görevlerde yer alıyoruz. Yarın da bunlara sahip çıkacaksınız. Bu ülkenin geleceğinde sizler farklı yerlerde görev alacaksınız. Çok şükür şimdi ülkenin imkânları da var. Biz bu imkânları en iyi şekilde sizlere sunmak istiyoruz. Bu imkânları iyi değerlendirmenin iyi kullanmanın yolu bu sıralarda iyi çalışmaktan geçer. Çalışın ve en iyi şekilde bol miktarda kitap okuyun. Benim isteğim gençlerimizin üniversitelere gitmeleri, gönüllerden geçen meslek gruplarına atanmalarıdır. Benim en büyük sevdam ve isteğim çocuklarımızın iyi eğitilmeleri ve toplama yararlı bireyler olarak yetiştirilmeleridir. Bardağın dolu tarafından bakarsanız hayata bakış açınız, derslerinize olan motivasyonunuz mutlaka artacaktır. Ülkemizin her yerinde aynı kitaplardan çalışılıyor, yalnız tek fark kimin daha çok çalışmasıdır. Sizlerden büyük başarılar bekliyorum. Hepinizin yolu, bahtı ve şansı açık olsun” dedi.

26711

26712

26713

26714

26715

26716

26717

26719

26720

26721

26722

26723

26724

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR