ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,6399
EURO
5,4300
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 28 °C
Antalya 18 / 30 °C
İstanbul 18 / 22 °C
İzmir 17 / 30 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaşıkçı: Kanalizasyon Çalışmaları için yer teslimi yaptık

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, İlçeye gelen İLLER Bankası yetkilileri ve İhaleyi alan firma yetkilileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi
16 Mart 2017 / 22:07

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, İlçeye gelen İLLER Bankası yetkilileri ve İhaleyi alan firma yetkilileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Verilen yemeğe, İLLER Bankası yetkilileri, İhaleyi alan yetkili firmaların yetkilileri, Yüksekova İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Uslu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu’da katıldı.

Yemekte açıklama yapan Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, “Yüksekova’da değişim dönüşüm zamanı deyip besmelemizle birlikte çalışmalarımıza start verdik. Bildiğiniz üzere yeni yerleşim alanının alt yapıya ilişkin ihalelere tamamlandı. Şuan da eski yerleşim alanı dediğimiz ya da riskli alan olarak belirlenen Yüksekova’nın merkezine ilişkin kanalizasyon ve yağmur sularının projelerine de başladık” dedi.

Başkan Kaşıkçı, “Uzun bir beklenti ve zamandan sonra Yüksekova ilk defa kanalizasyon ile tanışacak inşallah. Yüksekova 70 bin nüfusu olan bir şehir daha kanalizasyon ile tanışmamıştı. Çalışmaların daha hızlı bir şekilde yapılıp kısa bir sürede bitirilmesi için 3 tane firmamız aynı anda kanalizasyon ve yağmur suları projelerinde çalışmalarına başlayacak. Bu akşam İLLER bankası Van bölge müdürümüz ve heyeti, 3 firmamızın teknik ekibi ve belediyemizin teknik ekibi ile bir aradayız. İlçemizdeki çetin kış şartları ve bu günkü yoğun kar yağışının altında sahayı inceleyen arkadaşlarımız Müteahhitlerimize yer teslimi yaptılar. Önümüzdeki saatlerden itibaren Yüksekova’nın hizmeti için ve yazın insanlarımızın sağlığını tehdit eden kanalizasyon kokularının tamamen tarih olması ve tarihin sayfalarına gömülmesi için çalışmalar başlamıştır.

Hava şartlarından dolayı 1 Nisan tarihine kadar çalışmalarımızda ara ara ufak aksamalar meydana gelebilir ama bu duracağımız anlamına gelmez. Yüksekovalı Hemşerilerimize güzel bir hizmet sunabilirsek ne mutlu bize. Değerli arkadaşlarımızın gelişi de bereketle oldu bu günkü kar yağışının bereketi ile çalışmalarımıza start vermiş olduk inşallah hepimize hayırlı olur” dedi

Daha sonra yapılacak çalışmalar ile ilgili teknik bilgi veren yetkili firmanın İnşaat Mühendisi Ali Aytaç Özdemir, “Kanalizasyon ve İçme suyu tesisleri gelecekte 205 bin kişiye hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır. Kanalizasyon tesisleri Ø200-Ø1200 çaplı borulardan oluşmaktadır. İçme suyu tesisleri ise Ø110-Ø900 borulardan oluşmaktadır. Kanalizasyon inşaatı 4 ayrı firma tarafından, içme suyu inşaatı 1 firma tarafından yapılmaktadır. Toplam süre ise 300 ile 600 gün arasında değişmektedir” dedi.

24040

24036

24037

24038

24039

24041

24043

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR