ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,7816
EURO
5,6166
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 13 / 27 °C
Antalya 21 / 33 °C
İstanbul 17 / 23 °C
İzmir 17 / 31 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük Baki dedesi ile zirve yaptı

Hakkarili Baki Muhammed Kılınç (11), Hakkari Reşko Doğa Derneği üyesi dağcı ve doğacı dedesi Esat Kılınç ile birlikte zirve tırmanışı yaptı.
01 Mart 2017 / 16:03

Hakkari'nin dağlarını tanıtmak amacıyla zirve tırmanışlarına devam eden Hakkarili dağcılar faaliyetlerini sürdürüyor. Bir süre önce Hakkari'deki dağcılarla birlikte tırmanışlar gerçekleştiren 73 yaşındaki dağcı Ramazan Akbaş ise genç dağcılara örnek olmak için tırmanışa katıldığını ifade etmişti.

Önceki gün Abdulrezak Dağı'na tırmanış yapan Reşko Doğa Derneği üyelerinin arasında yerini alan ilköğretim 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Baki Muhammed Kılınç, Reşko Doğa Derneği üyesi dağcı ve doğacı olan dedesi Esat Kılınç ile birlikte zirve tırmanışı yaptı.

İki gün devam eden zirve tırmanışında 10 dağcı arasında yerini alan küçük Baki Muhammed, dedesi ile birlikte tırmanış yapmanın mutluluğunu yaşadı. Dedesi ile birlikte tırmanış gerçekleştiren Baki Muhammed'in her anı ise dağcılar tarafından fotoğraflandı. Hakkari dağlarını tanıtmak amacıyla bu tür etkinliklere önem verdiklerini anlatan Reşko Doğa Derneği üyesi Esat Kılınç, bir süre önce 10 dağcı ile birlikte Geçimli köyü yakınlarındaki 3 bin 300 rakımlı Abdulrezak Dağı'na tırmanış gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kılınç, "Hakkari yöresinde tanıtılacak çok dağ ve turistik alanlar bulunmaktadır. Biz Hakkari Reşko Dağa Derneği olarak bu güzel bölgeleri tanıtmak için birçok tırmanış gerçekleştirdik. Tek amacımız buradaki güzellikleri tanıtmaktır. Önceki Abdulrezak Dağı'na bir tırmanış gerçekleştirdik ve kamp kurduk. Yanımda 11 yaşındaki torunum Baki Muhammed'de vardı. 3 bin 300 rakıma çıkartmadık. Ancak birçok bölgeyi birlikte gezdik ve geceyi kurduğumuz kampta geçirdik. Hakkari'nin tanıtımı için bundan sonra da tırmanışlarımız devam edecektir" dedi.

Küçük Baki Muhammed ise dedesi ile birlikte zirve yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, kendilerine yakın ilgi gösteren dağcılara ise teşekkür etti.

 

Küçük Baki dedesi ile zirve yaptı

Küçük Baki dedesi ile zirve yaptı

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR