ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,6528
EURO
5,4428
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 27 °C
Antalya 21 / 35 °C
İstanbul 17 / 22 °C
İzmir 16 / 32 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mavi Hayaller Korusu Ekibi Başkan Kaşıkçı'yı Ziyaret Etti

03-09 Temmuz 2017 Çanakkale Korolar Festivaline katılan minik öğrenciler Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı'yı makamında ziyaret ettiler.
12 Temmuz 2017 / 08:25

İlçede Görev yapan Müzik Öğretmeni Sema Çelik tarafından kurulan Mavi Hayaller Çocuk Korosu 03-09 Temmuz 2017 Çanakkale Korolar Festivaline Yüksekova Kaymakamlığı desteği ile katıldılar. 5 gün süren festivalin sonunda ilçeye tekrar dönüş yapan minikler öğretmenleriyle birlikte Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı’yı makamında ziyaret ederek verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

Festivalde bulunmaları ve ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mahmut Kaşıkçı, “Sanatsal boyutta atılan her adımın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Değil sadece sanatsal boyutta her alanda çocuklarımızın geleceği için ışık olacak her çalışmanın içinde canı gönülden yer alacağımız belirtmek isterim. Bu gün çocuklarımızın festivalden dönüşü ile birlikte yaşadıkları güzel anıları bizimle paylaşmaları çok mutlu etti beni. Tek temennim tüm çocuklarımızın aydınlık yarınlarının olması.Yarınlarında ışık olabilirsek ne mutlu bize.Bunları yaşattıkları için bu minik çocuklarımıza ve öğretmenlerine teşekkür ederim” dedi.

Bu minik çocukların ilk defa ailelerinden 2 bin kilometre uzaklaştığını dile getiren Mavi Hayaller Korusu Öğretmeni Sema Çelik, “ Çocuklarımız İlk defa uçağa bindiler İlk defa deniz gördüler. İlk defa profesyonel sahnede ve sokakta şarki söylediler ve bu özgüvenin tadına vararak hayatlarındaki ilklerin çoğunu bu geziyle yaşadılar. Daha önce yaşamadıkları birçok duyguyu yaşadılar”

Çelik, “İlk defa insanların hayretle ayakta ve gözyaşları içinde onları alkışladıklarına şahit oldular. Son gün onlarla ilgilenen teyzelerinden ablalarından ağabeylerinden ve öğretmenlerinden ayrılırken belki de ilk defa bu kadar anlamlı ve dinmek bilmeyen gözyaşlarına şahitlik ettiler. Belki de ilk defa akrabası olmayan insanların omuzlarını gözyaşlarıyla ıslattılar ve onların gözyaşlarıyla ıslandılar. Bunun bir parçası olmak tarif edilemez. Bu duygulara sebep olan Kaymakamımız Sayın Mahmut Kaşıkçı’ya Tümen Komutanımız Metin Tokel ve Milli Eğitim Müdürümüz Servet Canlı’ya  ve festivale katılmamızı sağlayan Mete Gökçe’ye Sonsuz teşekkür ediyoruz Böyle duyarlı yöneticilerimiz olduğu sürece toplumda sanata ve sanatçıya verilen değer gün geçtikçe daha da artacaktır.

25229

25230

25231

25233

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR