ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
6,0619
EURO
6,7871
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 11 / 28 °C
Antalya 15 / 27 °C
İstanbul 16 / 20 °C
İzmir 14 / 27 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Toprak’tan 2018-2019 eğitim öğretim yılı mesajı

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 2018-2019 eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
17 Eylül 2018 / 13:59

Vali Toprak mesajında,"Eğitim, çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen, bilgi ve tecrübeler ışığında yenilenen dinamik bir süreçtir.

Bu süreçte bizim hedefimiz; tarihimizin bize atfettiği yüce değerler ve ilkeler doğrultusunda bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donanmış bireyler yetiştirmektir. Zira gelişmiş ülkelerin temelinde sağlam ve iyi eğitime sahip nitelikli insan gücü yatmaktadır.

Okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri ve idealleri olan bir nesle sahip olmanın yegâne yolu kaliteli bir eğitim öğretimden geçmektedir.

Bu zorlu yolda ana gayemiz milli ve manevi değerlerle barışık, Ülkesini seven, evrensel ile yereli mezcetmiş başarılı nesiller yetiştirmek için gerekli şartları hazırlayabilmektir.

Geçmişini çok iyi bilen, bugününe son derece vakıf, geleceği için büyük ideallere sahip nesiller Ülkemizin de teminatı olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk istikbal için en önemli ilkeyi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” diyerek en yalın bir şekilde ifade etmiştir. Bilim ve teknolojide öne geçen ülkelerin zirveye ulaştığı bir çağda, müfredatımızın da bilimsel temellere dayanması Ülkemiz için son derece önemlidir.

Sevgili Öğrenciler;
Bu Ülkenin geleceği sizlersiniz. Ülkemizin güçlü yarınlarında sizler söz sahibi olarak geleceğe yön vereceksiniz. Bunun bilinci ve sorumluluğu ile eğitim öğretim hayatınıza başlayacağınıza ve bunu daima sürdüreceğinizden şüphe etmiyorum.

Bu düşüncelerle; Ülkemizin müreffeh yarınlarının mimarı değerli öğretmenlerimiz başta olmak üzere velilerimizi ve kıymetli öğrencilerimizi selamlıyor, başarı dolu bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum" denildi. Hakkarihabertv.com

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR