ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
3,8041
EURO
4,6756
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 3 / 15 °C
Antalya 10 / 17 °C
İstanbul 7 / 13 °C
İzmir 9 / 16 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vaski'den altyapı çalışması

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, Çaldıran ve Muradiye ilçelerinde yeni su ve kanalizasyon hatları için yoğun çalışma programı yürütüyor.  Kaynak: VASKİ’den altyapı çalışması
19 Nisan 2017 / 10:39

VASKİ Genel Müdürü A. Vahap Gezgen, beraberindeki daire başkanları ile Muradiye ve Çaldıran'da devam eden çalışmaları yerinde incelediler.

İlk olarak Muradiye Kaymakamı Mehmet Fatih Çelik ile bir araya gelen Gezgen, çalışma alanlarında inceleme yaptı.

Muradiye'nin yaklaşık 40 yıl önce yapılan içme suyu depoları ile şebekesinin sağlıksız olduğunu belirten Gezgen, depoların tümünü yeniden onararak standartlara uygun hale getireceklerini söyledi. Gezgen, “Bizim için halkın sağlığı önceliklidir. Depolar tam bir mezbelelikti. Sular çamur olarak akıyor. Bu ihmalleri gidermek adına gereken tüm tedbirleri alarak, sağlıklı içme suyu vermenin gayreti içinde olacağız. Ekiplerimize yeni çalışmalarda gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür ederim" dedi.

Ardından Çaldıran ilçesine geçerek, kanalizasyon çalışmasının başlatılacağı güzergah üzerinde inceleme yapan Gezgen, yapımı devam eden Kaz Gölü İçme Suyu Projesi çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.

 

 

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR