ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
6,2384
EURO
6,8405
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara -1 / 11 °C
Antalya 6 / 12 °C
İstanbul 2 / 9 °C
İzmir 3 / 10 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yılanlar, evlerini istila etti

Hakkari'nin merkeze bağlı Doğanyurt Köyü’ndeki 16 nüfuslu Demirer ailesi, evlerini bir aydan bu yana istila eden yılanlar nedeniyle korku içinde yaşıyor.
17 Ekim 2013 / 23:02

Hakkari'nin merkeze bağlı Doğanyurt Köyü’ndeki 16 nüfuslu Demirer ailesi, evlerini bir aydan bu yana istila eden yılanlar nedeniyle korku içinde yaşıyor. Yılanların 2 odalı toprak evlerinin damından geldiğini belirten ev sahibi Nurettin Demirer, "1 ay içinde küçük-büyük 10 yılan öldürdüm. Gündüzleri büyük bir korkuyla eve giriyoruz. Ancak, geceleri komşumuzun evinde yatıp kalkıyoruz" dedi.

Hakkari il merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanyurt Köyü'nde oturan 16 nüfuslu Demirer ailesinin başı yılanlarla dertte. Yaklaşık 1 aydan bu yana toprak evlerinin damından giren yılanlara karşı nöbet tutan ev sahibi Nurettin Demirer, yılanların çocuklarının yataklarına kadar girdiğini söyledi. Elindeki sopalarla tavan arasıda komşularıyla birlikte yılan arayan Demirer, şöyle dedi:

"1 ay içinde 10 yılan öldürdüm. Yılanların zehirli olup olmadığını bilmiyorum. Gündüzleri mecburen korkuyla eve giriyoruz. Ancak geceleri evde uyuyamıyoruz. Çünkü yılanlar yatakların içine bile giriyor. Geceleri komşularımızın evinde kalıyoruz. Yılanlara karşı bir önlem alınması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Tarım Müdürlüğü'ne başvuru yapacağım. Ancak yetkililer biraz destek verirse evimin damını betondan yapmak istiyorum. Böylece sorun çözülmüş olur."

14547

14548

ÇOK OKUNANLAR