ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 12 / 25 °C
Antalya 18 / 31 °C
İstanbul 16 / 23 °C
İzmir 15 / 26 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüksekova’da, "Okula Teslim Kitap Okuma Projesi"

Yüksekova’da, "Okula Teslim Kitap Okuma Projesi"nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
29 Kasım 2017 / 13:50

Öğretmen Evinde düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, gençlerin gelecekteki rollerinin kendi ellerinde olduğunu ve üstlerine çalışma konusunda çok fazla görev düştüğünü belirtti.

"Gençlerimiz bizim geleceğimiz, olmazsa olmazımızdır. Biz bu nesli ne kadar iyi yetiştirirsek, bu ülkenin geleceği  kadar garantiye alınır. Hedefimiz bu ülkenin aydınlık yarınlarını daha güzel yapmak, Türkiye Cumhuriyetini daha büyük devletler sıralamasına koymaktır. 

Danışman öğretmen uygulaması ile öğrencilerle daha iyi ilgilenileceğini kaydeden Kaşıkçı, "Bizim danışman öğretmenleri mutlaka rehberlik servisi ve idare ile irtibatlı şekilde çalıştırmamız lazım. Bu uygulama öğrencilere büyük fayda sağlayacaktır. Üniversiteye yönelik hazırlık kurslarımız devam ediyor. Bu çocuklarımızın kitap, doküman herhangi bir ihtiyacının alımı yapılıyor. Yeter ki öğrencilerimiz çalışsın. Her gayretin mutlaka karşılığı alınıyor. Geçen sene aralık ayında geldiğimizde sağladığımız desteklerle Yüksekova ilk defa tarihinde TEOG sınavlarında Hakkari ortalamasının üzerindeydi." dedi. 

Eğitimin kalitesini artırmak için bundan sonra bütün okullarımızda ilk yarım saat kitap okuma saati olacak. Bu proje kapsamında yaklaşık 20 bin kitap satın aldık. Çocuklarımıza ulaştıracağız. 10 bin kitabın da kütüphanede olduğunu düşündüğümüz zaman 30 bin kitap bu projemizde yer almış olacak. 30 bin kitabı dönüşümlü olarak okullarımıza ulaştıracağız. 30 bin kitap iki aylığına okula bırakılacak. İki ay sonra o okuldaki kitaplar alınıp başka okuldaki kitaplarla değiştirilecek. Öğrenci sürekli farklı kitap okuma şansı yakalayacak. Her öğretmenimiz çocuklarımız kitap okuma durumunu takip edecek. İki ayda bir hangi öğrencimiz ne kadar kitap okumuş, kitap isimleri, kaç sayfa onların verilerini almış olacağız. Bu süreci Yüksekova Belediyesi, İlçe Kaymakamlığımız, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ve İlçe Halk Kütüphanesi olarak bu süreci takip edeceğiz. Bu proje bu ilçe için bir başlangıç olacak. Eğitim hayatımız için yeni bir sayfa açacak. Biz kitapların sadece boş rafları doldurmak için kullanılan bir meta olmasını istemiyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren startını verip bütün okullarımızda ilk yarım saati kitap okuma saati olarak başlatmış olacağız. 

Ardından, hazırlanan projenin protokolü imzalanırken, Kaymakam Kaşıkçı'ya eğitime sunduğu desteklerden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gönderilen Türk Bayrağı'ndan oluşan makam isimliği hediye edildi. 

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı ve Şube Müdürleri ile okul idarecileri katıldı. 

26077

26078

26079

26080

26081

26082

26083

26084

26085

26086

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR