ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,7932
EURO
5,6125
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 31 °C
Antalya 28 / 39 °C
İstanbul 24 / 31 °C
İzmir 22 / 36 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüksekova'da 15 Temmuz açıklaması

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 15 Temmuz açıklaması yapıldı.
14 Temmuz 2017 / 14:16

Yüksekova Ticaret Odası Konferans salonunda düzenlenen basın açıklamasına, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir , yönetim kurulu üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.

Yüksekova'daki STK'lılar adına açıklama yapan Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, tarihin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümüne girdiklerini ülkenin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacaklarını söyledi.

Özdemir, "Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi.15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı terör örgütü, 'devleti' ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah’a şükürler olsun milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı.  Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık. Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz."dedi. 

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR