ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
5,6804
EURO
6,3745
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 15 / 28 °C
Antalya 21 / 32 °C
İstanbul 21 / 29 °C
İzmir 21 / 34 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüksekova'da Bayramlaşma Programı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.
16 Haziran 2018 / 13:42

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen programda konuşan Vali Cüneyit Orhan Toprak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile üs bölgesini ziyaret ettiklerini söyledi.

Bakan Soylu'nun Suruç ilçesinde AK Parti'lilere yönelik yapılan silahlı saldırı nedeniyle Yüksekova'da düzenlenen bayramlaşma programına katılamadan Şanlıurfa'ya gitmek zorunda kaldığını anlatan Toprak, "Dün çok üzücü bir olay meydana geldi Suruç ilçesinde. 4 vatandaşımız karanlık güçler tarafından, terör örgütü tarafından maalesef öldürüldüler."dedi.

Vali Toprak, "Böyle olunca da hem ülkemizin gündemi değişti hem hepimizin canı sıkıldı. Böyle olunca da apar topar oraya gitmek durumunda kaldığı için bu programa İçişleri Bakanımız katılmadı. Fakat özellikle benden rica etti. Sizlere bol bol selamlarını, muhabbetlerini, sevgilerini iletmemi istedi benden. Allah’a şükürler olsun ki yine bir bayramda sizlerle beraberiz. Dinimizin en güzel yönlerinden kaynaşmaya, birleşmeye, kardeşlik duygusunun pekişmesine, küslerin barışmasına vesile olan böyle dini bir bayramda sizlerle beraber olmak gerçekten bizler için büyük bir mutluluk kaynağı. Bu kadar güzel vatandaşımızı memnun edici gelişmeler olurken idarecisiyle, askeriyle, polisiyle Yüksekovalı vatandaşlarımızla köylülerimizle birleşip yıllardır bu boş kalan meralarımızda artık büyükbaş, küçükbaş hayvanlarımızı otlayıp, yaylayıp ülkeye hatta yurt dışına küçük ve büyükbaş hayvan ihraç edecek durumda olmamız gerekirken hala böyle masum insanları kaçırıp infaz etmekle uğraşan maalesef karşımızda bir terör örgütü var. Fakat Allah'ın izniyle burada görmekte olduğum bu kenetlenmişlik duygusu, bu hareket tarzımızı, bu muhabbetimizi devam ettirdiğimiz müddetçe inşallah bu üzücü hadiseler de yakın zamanda tarihin karanlık sayfalarında kaybolacak inşallah." 
 
24 Haziranda yapılacak seçimlere değinen Vali Toprak, "Burada devlet olarak, güvenlik güçleri olarak görevimiz ve sorumluluğumuz vatandaşlarımızın tam özgür iradeleriyle kendi değerlendirme ve muhakemelerini yaparak takdir ettikleri adaylara ve partilere oylarını vermesini temin etmektir. Bizim devlet olarak görevimiz bu. Hiçbir yerden baskı görmeden tamamen kendi fikirleri doğrultusunda kanaatleri doğrultusunda vatandaşlarımızın oy vermesi için 24 saat çalışıyoruz. Gerek terör örgütü olsun gerek başka grupların, cemaatlerin, aşiretlerin vatandaşlar üzerinde baskı kurmasını engellemek bizim görevimiz. Huzur içerisinde seçimlere yaklaşıyoruz. Ben bu sağduyulu yaklaşımınızdan dolayı öncelikle vatandaşlarımıza, sizlere, muhtarlarımıza, seçmenlerimize teşekkür etmek istiyorum. İnşallah hep beraber el birliği ile yakalamış olduğumuz bu huzur ortamını, seçimi de çok emniyetli, güvenli, özgür bir şekilde tecelli ettirerek yolumuza devam etmek istiyoruz. İnşallah ilçemiz günden güne de daha da güzelleşecek. Güzel şeyler oluyor. Sizlerle bir araya gelmek biz idarecileri her zaman memnun ve mutlu ediyor. Bu vesileyle bayramınızı tekrar tebrik ediyorum, hepinizi Allah’a emanet ediyorum" şeklinde konuştu.
 
Programa Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, kurum amirleri, kanaat önderleri, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.
27830
 
27832
 
27833
 
27834
 
27837
 
27838
 
27839
 
27840
DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR