ANKET
Belediyemiz Hangi Konulara Öncelik Vermelidir?
YAZARLAR
PİYASALAR
DOLAR
4,7932
EURO
5,6125
IMKB
0.00
HAVA DURUMU
Ankara 14 / 31 °C
Antalya 28 / 39 °C
İstanbul 24 / 31 °C
İzmir 22 / 36 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüksekova'da Uçurtma Şenliği

Yüksekova ilçesine bağlı Akalın köyünde özel bir rehabilitasyon merkezi tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.
07 Temmuz 2017 / 13:24

Yüksekova'da Özel Ak Umut Yolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ilçeye 3 kilometre uzaklıkta bulunan Akalın köyünde düzenlediği uçurtma şenliğinde, engelli öğrenciler doyasıya eğlendiler.

Rengârenk uçurtmalarla gökyüzünü süsleyen engelli çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı.

Rehabilitasyon merkezi öğretmenlerinden Şahabettin Yalçın,” Her yıl düzenli olarak düzenliğimiz uçurtma etkinliğimiz bu 3'ü gerçekleştirdik. Engelli öğrencilerimiz diğer okulların yaptığı etkinlikleri görünce üzüldüklerini gördük. Bizde okul olarak kendi etkinliklerimizi düzenlemeye başladık. Uçurtma şenliğimizi her sene düzenli bir hale getirerek gerçekleştiriyoruz. Grup çalışması olduğu için yılda 2 defa yapıyoruz. Burada öğretmenlerimiz engelli öğrencilerimize yardımcı oluyorlar uçurtma uçurma konusunda, nasıl uçurulur, denge nasıl sağlanılır konusunda yardımcı oluyorlar” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerden Mehmet Sami Özkan ise,” Çocuklarımıza engelsiz bir hayat sunabilmek için bu şekilde etkinliklerimiz oluyor. Hep beraber engelli çocuklarımızın engellerini kaldırabilmek için herkesin kendi tarafından bir şeyler yapması gerekir. Bu çocuklarımız özel insanlar bu gün her sene olduğu gibi bu sene de onlarla beraber uçurtma etkinliği düzenledik, hepsi çok mutlu  ve güzel bir gün geçirdiler” ifadelerini kullandı.

Akalın Köyü'nde düzenlenen şenliğe Rehabilitasyon öğrencileri ve öğretmenleri katıldı./yuksekovagundem

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR